Kettlowe Q&A - Wojtek Zimoląg : 06.11.2017

Dziś pod ostrzałem pytań i odpowiedzi Wojtek Zimoląg - wszechstronny sportowiec, który zaskakuje nie tylko siłą mięśni, ale także siłą spokoju.

Jesteś bardzo wszechstronnym sportowcem - Girevoy Sport, Hardstyle, Persian Yoga, ciężary, sporty walki... Jak ta różnorodność wpływa na wytrzymałość i siłę Twojego organizmu? Co dają Ci poszczególne dyscypliny/systemy treningowe?

Przede wszystkim brak stagnacji i radość z treningu. Podstawą jest trening zawodniczy, w którym musi występować pewna powtarzalność, ale każda jednostka treningowa zawiera to co lubię najbardziej. Siła i wytrzymałość zmieniają się w zależności od tego, na jakim etapie przygotowań jestem. Niestety etap, w którym wszystko rozwija się bardzo szybko mam już dawno za sobą. Na szczęście różnorodność treningów sprawia, że nie odczuwam większych spadków na żadnej płaszczyĹşnie. Dla mnie trening to nauka, dlatego kiedy tylko mam więcej czasu przychodzę na salę i bawię się ruchem.

 

Jakie są najczęstsze błędy treningowe, które eliminujesz u swoich podopiecznych?

Osłabiony brzuch, pośladki, mięśnie grzbietu – standard w dzisiejszych czasach.

 

Jak efektywnie zacząć treningi z kettlebells?

Treningi z kettlami warto zacząć od znalezienia instruktora lub trenera, który będzie wiedział jak wprowadzić osobę początkującą w ten świat. Kettle to proste, ale wymagające narzędzie, a im więcej możliwości, tym więcej ryzyka. Kettle są bardzo modne. W Polsce mamy obecnie setki instruktorów, odważniki kulowe znajdziemy praktycznie na każdej siłowni. Niestety sam tytuł instruktora o niczym nie świadczy, sam mógłbym polecić maksymalnie kilkadziesiąt osób, które mają naprawdę pojęcie o tym, co robią.

Twoje ulubione ćwiczenie to...

TGU, windmill, bent press, długi cykl, martwy ciąg…. Lista jest długa.

 

Złota rada dla początkujących to...

Najważniejszy jest spokój, wytrwałość i konsekwencja.

 

👉 Wojtek posiada uprawnienia Art Of Functional Movement Coach lvl I, Russian Girevoy Sport Institute Coach lvl I, Persian Yoga lvl I. Pasjonat sportów walki. Założyciel grupy sportowej Girevoy Sport Toruń. Swoje kompetencje w zakresie treningu z kettlebell wykształcił na licznych seminariach z najlepszymi wykładowcami z USA, Węgier, Rosji , Ukrainy i Białorusi.
Od sześciu lat trenuje z odważnikami według szkoły hardstyle.

Więcej informacji >> http://bit.ly/2zOx0BF


Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz

Nick:

Komntarz:

NEWSLETTER

Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj nasze najnowsze oferty i promocje.

Dołącz do newsletter