Blog

20

11

Historia Girevoy Sport (Kettlebell Lifting)

Historia naszej dyscypliny rozpoczeła się w pierwszej połowie XX wieku w Rosji. Pierwsze oficjalne zawody odbyły się w Moskwie, w 1948 roku. Najlepsi zawodnicy z republik radzieckich rywalizowali tam w podrzucie dwoma odwaznikami oraz w rwaniu jednorącz.

08

11

Kettlowe Q&A - Maciej Łuczak

Czym uzupełniać trening z #kettlebells? ? Ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby osiągać założone cele? Dziś na kettlowe Q&A odpowiada ? Maciej Łuczak - Coach & Athlete!

07

11

Po czym poznac dobrego trenera?

Kim jest dobry trener? Jak oddzielić ziarno od plew? Na co zwrócić uwagę wybierając swojego trenera personalnego? Doświadczenie zawodnicze? Szkolenia? Wykształcenie? Liczba trenowanych osób? Opinie w sieci? Takie pytania zadaje sobie wiele osób chcących bezpiecznie rozpocząć treningi (niezależnie czy mówimy o kettlebells czy innej aktywności). O swoich spostrzeżeniach opowiada Maciej Łuczak - 1/6 ekipy Kettlebell Warsaw.

06

11

Kettlowe Q&A - Wojtek Zimoląg

Dziś pod ostrzałem pytań i odpowiedzi Wojtek Zimoląg - wszechstronny sportowiec, który zaskakuje nie tylko siłą mięśni, ale także siłą spokoju.

06

11

Kettlowe Q&A - Gosia Albin

Odważniki kulowe (kettlebells) są znanym narzędziem treningowym dla większości osób przychodzących na siłownię. Wiele z nich zadaje sobie jednak pytania: Jak zacząć ćwiczyć z nimi bezpiecznie? Czy u kobiet taka aktywność nie spowoduje zbytniego rozrostu tkanki mięśniowej? Czy to bezpieczne? Gosia Albin rozwiewa te wątpliwości w krótkim secie pytań i odpowiedzi.

22

10

Jak wrĂłcić do formy sprzed ciąży? Chwyć za kettlebells!

Ciąża jest dla każdej kobiety wyzwaniem – emocjonalnym i fizycznym. To stan ekstremalny – hormony szaleją, ciało bardzo szybko się zmienia, z czym części kobiet trudno się pogodzić. Nie możemy już robić wszystkiego co chcemy, a dotychczasowe treningi okazują się niemożliwe przez wzgląd na bezpieczeństwo, zdrowie oraz ograniczone możliwości ciała przyszłej mamy. Takim samym wyzwaniem staje się powrót do formy po porodzie. Jednak przy odrobinie wiedzy i determinacji oraz wsparciu – trenera, ale i rodziny – możesz wypracować ciało jeszcze lepsze niż przed ciążą.

02

09

Trening kettlebell - czym są odważniki kulowe (kettlebell)

Odważniki kulowe to jedne z najbardziej uniwersalnych narzędzi treningowych, stosowanych dziś w klubach fitness i sekcjach sportowych, które przy odpowiednim użyciu pozwalają rozwinąć ogólna kondycje fizyczną, wszechstronną siłę, dynamikę, moc, gibkość, a także ukształtować ciało w najbardziej naturalny sposób wyrównując masę mięśniową, nie powodując przy tym jej nadmiernego przyrostu . Trening kettlebell znajduje także zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych, między innymi w sportach walki oraz bieganiu, jako narzędzie ogólnego przygotowania motorycznego zawodników. Co ciekawe, do zrobienia treningu potrzebujesz jedynie kilku metrów kwadratowych wolnej przestrzeni i jeden odważnik.

[ 1 ]
NEWSLETTER

Dołącz do naszego newslettera i otrzymuj nasze najnowsze oferty i promocje.

Dołącz do newsletter